Reklama
Reklama

Allegro zamyka swoje przedszkole dla dzieci pracowników. Przejmie je zewnętrzna firma. Pracownicy zrozpaczeni

Plac zabaw należący do przedszkola Allegro | fot. Sebastian
Plac zabaw należący do przedszkola Allegro | fot. Sebastian

W tej sprawie piszą do nas pracownicy firmy.

We wtorek do epoznan.pl dotarły informacje o planach likwidacji przedszkola dla dzieci pracowników Allegro. - Pracuje w Allegro. Firma prowadzi firmowe przedszkole. Gdy byłam rekrutowana, otrzymałam o tym informację i zapewnienie, że ta sytuacja się nie zmieni. Był to jeden z kluczowych argumentów, żeby przyjąć tę pracę - pisze osoba, która chce pozostać anonimowa. - Dzisiaj, zupełnie przypadkowo dowiedziałam się, że Allegro zamyka swoje przedszkole i oddaje je firmie zewnętrznej Kids Co. Rodzice nie zostali o tym poinformowani, personel też nic o tym najwyraźniej nie wie. Rekrutacje do innych przedszkoli już się zakończyły, rodzice zostają na lodzie, jakby celowo ukrywano ten fakt, aby nie mieli alternatywy i musieli skorzystać z usług nowej firmy, która jak widać na ich stronach jest bardzo droga - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak przyznaje Czytelniczka, opiekunki z przedszkola są fantastyczne, a wszystko ma się nagle zmienić. Czytelniczka czuje się oszukana przez pracodawcę. Ale nie ona jedyna. W tej samej sprawie napisał do nas także pracownik Allegro. - Doszła do mnie dziś informacja, że przedszkola ma zostać zamknięte! Prawdopodobnie chodzi o oszczędności dla firmy, a decyzja w tej sprawie już zapadła. Od nowego semestru, od września, placówkę ma przejąć zewnętrzny podmiot, a cała kadra pedagogiczna oraz zarządzająca ma być zwolniona! Zewnętrzny podmiot ma znacznie podnieść czesne plus opłaty za posiłki, a grupy mają być połączone i powiększone - pisze.

Jak podkreśla Czytelnik, dzieci doskonale rozwijały się w przedszkolu i zmiana będzie szokiem. - Dodatkową trudnością jest fakt, że nie wiem, czy będzie mnie w tej sytuacji stać na przedszkole, a rekrutacja do innych placówek jest już zamknięta. Zostajemy postawieni pod ścianą, a nawet gorzej, bo nadal o niczym nie wiemy. I tak, jak rozumiem różne decyzje związane z oszczędnościami na dorosłych, tak ciężko pogodzić mi się z takimi decyzjami kosztem dzieci, jeszcze podejmowanymi w taki sposób, bez jawnej komunikacji.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Allegro. - Dotychczas przedszkole prowadzone przez Allegro było dostępne tylko w Poznaniu a prawie 40% miejsc wykorzystywane było przez osoby spoza firmy - tłumaczy Marcin Gruszka, rzecznik firmy. - Nawiązanie współpracy z zewnętrznym operatorem usług przedszkolnych, pozwoli zaoferować atrakcyjne warunki większej grupie rodziców w różnych lokalizacjach Allegro w całej Polsce. Warunki dla rodziców pracujących w Poznaniu pozostaną preferencyjne. Co więcej jeśli dzieci brały udział w procesie rekrutacji na rok 2024/2025, potwierdzamy, że mają zagwarantowane miejsce w placówce na kolejny rok szkolny na tych samych zasadach finansowych przez jeden rok - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro