Reklama

Tajemnicze światła wróciły na poznańskie niebo

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Widziano je we wtorek i w środę.

W tej sprawie napisali do nas Czytelnicy. - Dziwne, świetliste zjawisko nad poznaniem 21.05.2024 godz. 22.15 - napisał jeden z nich. W sprawie świetlnego zjawiska na niebie skontaktowała się z nami także Sara, choć ta zaobserwowała je w środę wieczorem. - Dnia 22.05.24 około godz. 21:39 nad poznańskim Piątkowem, a konkretnie os. Jana III Sobieskiego w stronę Suchego Lasu przeleciało coś "na niebie", znacznie głośniejsze od F16. Miałam wrażenie jakby tuż nad moim blokiem. Wyglądało to jak wielkie światło koloru "ognia". Chwilę się tliło, leciało i nagle zniknęło. Tyle się dzieje na świecie, że człowiek ma już w głowie tylko to najgorsze - przyznała.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Nie ona jedna widziała światło w środowy wieczór. Widziała je także Kamila, która dopytywała, czy to F-16.

Już w 2020 roku pokazywaliśmy na epoznan.pl zdjęcia tajemniczych świateł, które w godzinach wieczornych można było zaobserwować na poznańskim niebie. Prawdopodobnie światła mają związek z ćwiczeniami wojskowymi. Żołnierze wykonują operacje powietrzne w ramach ćwiczeń na terenie całego kraju. Szczegóły nie są zdradzane.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro