Reklama
Reklama

Czy z poznańskiego Urzędu Miasta znikną krzyże?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jest stanowisko prezydenta.

Dyskusja jest pokłosiem decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opisywała, że prezydent stolicy podpisał zarządzenie, które wprowadza standardy równego traktowania w urzędzie miasta. Z urzędu mają zniknąć symbole religijne. Dziś poznańska "Gazeta Wyborcza" zadała takie pytanie w naszym urzędzie miasta.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Jeżeli krzyże znajdują się w pokojach biurowych, to wynika to z inicjatywy pracowników. Prezydent uważa, że jeśli pracownicy mają potrzebę, by na swoim stanowisku pracy taki element religijny umieścić, to nie należy wprowadzać w tym zakresie odgórnych ograniczeń" - mówi Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta Poznania. "Prezydent sam, pomimo że jest ateistą, ma na biurku Pismo Święte, ale też Torę" - dodaje.

"Krzyże obecne są też w salach sesyjnych, w których zostały powieszone z inicjatywy części radnych" - podsumowała rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro