Reklama
Reklama

Barwny korowód w czwartek przejdzie ulicami Poznania. Będą utrudnienia

fot. T.S.
fot. T.S.

W godzinach popołudniowych.

W dniach 23-26 maja, odbywają się Juwenalia Poznań 2024, czyli największy w Wielkopolsce Festiwal Kultury Studenckiej i Akademickiej. W tym czasie trzeba się liczyć ze zmianami i utrudnieniami na poznańskich ulicach. Wydarzenie zaplanowano w Parku Jana Pawła II. Zamknięta dla ruchu ogólnego będzie ul. ojca Żelazka. Ale nie tylko.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Na skrzyżowaniach z ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska wygrodzone zostaną pasy do skrętu w ul. o. Żelazka, a dopuszczalna prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. W tym czasie nie będzie możliwości parkowania na ul. o. Żelazka, utrzymany natomiast zostanie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazd zamkniętej ulicy wyznaczono ulicami: Droga Dębińska, Piastowska i Dolna Wilda" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto w czwartek 23 maja w godzinach od 16:00 do 19:00 odbędzie się Pochód Juwenaliowy ulicami miasta. Jak przekazano, od godziny 16:00 platformy pochodu będą zjeżdżać się na ul. Wieniawskiego i parking UAM.

"O godz. 17:00 rozpocznie się zgromadzenie na pl. Mickiewicza, skąd o godz 18:00 wyruszy pochód, który ulicami Święty Marcin, Ratajczaka, Kościuszki, Krakowską, Strzelecką i Drogą Dębińską przejdzie ok. 19:00 do parku Jana Pawła II" - zapowiada rzeczniczka.

Na trasie pochodu kierowcy muszą się liczyć z krótkotrwałymi utrudnieniami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro