Reklama
Reklama

Droga rowerowa i chodnik powstają wzdłuż torów PST. Będą utrudnienia w ruchu!

zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures z Pixabay

Już od piątku.

Rozpoczęła się budowa nowej drogi rowerowej i chodnika wzdłuż torów Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na Winogradach. Trasa zaplanowana została między przystankiem PST Słowiańska a parkiem im. Adama Wodziczki, wzdłuż zachodniej strony ul. Księcia Mieszka I. Jak przekazano, 24 maja wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która umożliwi realizację prac.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Nowa droga rowerowa przewidziana jest w pasie pomiędzy jezdnią ul. Księcia Mieszka I a torowiskiem PST. Plac budowy został już wygrodzony przez wykonawcę, który przystąpi do dalszych robót po wprowadzeniu 24 maja zmian w organizacji ruchu. Ze względów bezpieczeństwa do 30 km na godz. ograniczona zostanie prędkość na odcinku ul. Mieszka I pomiędzy ul. Słowiańską a przystankiem autobusowym Urbanowska. Liczba pasów ruchu dostępnych dla kierowców na tym odcinku nie zmieni się" - informują przedstawiciele PIM.

"Całkowicie niedostępne będzie pobocze pomiędzy ul. Mieszka I a trasą PST, dlatego nie będzie możliwości przejścia nieformalnymi przedeptami. Dzięki inwestycji wybudowany zostanie tam wygodny chodnik, którego brakowało na tym odcinku. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane wraz z postępem robót, o czym będziemy informować. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie" - dodają.

Jak podkreślono, zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania, droga rowerowa między przystankiem Słowiańska a parkiem im. A. Wodziczki stanowi część trasy głównej łączącej Piątkowo, centrum i Grunwald. Nowy odcinek ułatwi m.in. dojazd do popularnych terenów zielonych (Sołacz, Golęcin, Rusałka).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro