Reklama
Reklama

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odbierają już pierwsze zgłoszenia

Czempiń | fot. Czytelnik
Czempiń | fot. Czytelnik

Na razie głównie dotyczą opadów deszczu.

Przypomnijmy, że w Wielkopolsce obowiązuje ostrzeżenie IMGW pierwszego, drugiego i najwyższego trzeciego stopnia. Prognozowane są burze, silny wiatr deszcze, a nawet grad. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Strażacy odbierają już pierwsze zgłoszenia. "Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie śremskim. Tutaj odebraliśmy do tej pory około trzydziestu zgłoszeń. Głównie dotyczą zalań i podtopień" - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. Podobna sytuacja jest w powiecie tureckim, "Tam do tej pory odebraliśmy około dwudziestu zgłoszeń" - dodaje.

W pozostałych powiatach to na razie pojedyncze zgłoszenia. Nasz Czytelnik przesyła nam zdjęcia z Czempinia i przekazuje, że również tu strażacy wyjechali pięcioma zastępami, by usuwać skutki ulewy.

  • Aktualizacja
    środa, 22.05.2024 r., godz. 19.54
    Aktualizacja
    środa, 22.05.2024 r., godz. 19.54
    Jak przekazuje nam oficer dyżurny wielkopolskich strażakó, najwięcej zgłoszeń odebrano do tej pory z okolic Śremu - około 40. Około 20 w powiecie gostyńskim i 25 tureckim. Wszystkie dotyczą podtopień i zalań. Nie ma informacji, by w zdarzeniach poszkodowana została jakaś osoba.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro