Reklama
Reklama

Zostawiła BMW z kluczykami na prywatnej posesji. Auto miał zabrać mechanik, odjechał nim złodziej

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta zostawiła samochód na prywatnej posesji na terenie Gostynia. Był otwarty, a kluczyki odłożyła w umówionym z mechanikiem miejscu. W niedzielę 19 maja br. zawiadomiła o kradzieży swojego samochodu policjantów. Wartość BMW oszacowała na kwotę 35 tysięcy złotych.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Zaraz po uzyskaniu tej informacji gostyńscy kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. Jak ustalili funkcjonariusze złodziej samochodu zaraz po wyjeździe z Gostynia wjechał na stację paliw w Krobi, gdzie zatankował kradziony samochód. Do baku wlał paliwo na kwotę ponad 300 złotych i nie płacąc za nie odjechał"- informuje podkom. Monika Curyk, oficer prasowy policji w Gostyniu.

"Będąc w okolicach Wrocławia, uszkodził koło kradzionego BMW. Zjechał na pobliski parking gdzie w poszukiwaniu zapasowego koła i lewarka wybił szybę w zapakowanym pojeździe. Tam jednak nie znalazł tego, czego szukał. Podszedł do kolejnego zaparkowanego samochodu. Okazało się, że osobówka była otwarta, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Mężczyzna wykorzystał to i odjechał. Osoba postronna widząc to powiadomiła policjantów. Gdy złodziej podjechał do BMW, żeby naprawić koło, pojawili się policjanci z Wrocławia" - dodaje.

22-letni mieszkaniec Kamiennej Góry został zatrzymany. Okazało się, że spożywał alkohol. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wrocławscy policjanci przedstawili mu zarzuty uszkodzenia mienia, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymanego mężczyznę przesłuchali także gostyńscy policjanci. "22-latek usłyszał zarzut kradzieży pojazdu o wartości 35 tysięcy złotych oraz kradzieży paliwa o wartości ponad 300 złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności"- kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro