Reklama
Reklama

Wilda ma być bardziej zielona. Ale jest apel... do właścicieli psów!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Pojawiły się nowe rośliny.

Drzewa i zieleń niska została dosadzona na ul. Dolina (w okolicy skrzyżowania z ul. Czajczą) oraz w kilku punktach na ul. Górna Wilda.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Na pierwszej ze wspomnianych ulic posadzone zostały dwa klony pospolite, a niemal 146 metrów kwadratowych powierzchni obsadziliśmy krzewami, bylinami, trawami ozdobnymi. Wśród gatunków, które będą cieszyć oczy mieszkańców i przechodniów można wymienić m.in.: róże: Maxi Vita, Meteor Kordes, Alexander von Humboldt, trzmieliny Fortunea'a Sunspot, budleje Davida Nano Blue czy irgę Ursynów" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na ul. Górna Wilda w ubiegłym roku został przeprowadzony remont chodnika. Już wówczas przygotowane zostały miejsca pod przyszłe nasadzenia (od sklepu Rossman do ul. Dolina po wschodniej stronie). "Wiosną można było rozpocząć tam stosowne prace zieleniarskie. Są już posadzone cztery platany wschodnie Minaret, a 90 metrów kwadratowych przestrzeni zostało obsadzonych: różami Meteor Kordes, irgami Ursynów oraz trzcinnikiem krótkowłosym" - dodaje rzeczniczka.

Prace kosztowały 58 tysięcy złotych i były sfinansowane z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Jest też apel do właścicieli psów. "Właścicielom czworonogów przypominamy o obowiązku sprzątania po swoich pupilach - szczególnie wówczas gdy potrzeby fizjologiczne załatwiają na terenach zieleni przyulicznej. Apelujemy również, by nie wyprowadzać psów na niedawno obsadzone roślinami pasy zieleni. Świeżo posadzone byliny i krzewy potrzebują czasu by się ukorzenić i wzrosnąć. Zwierzęcy mocz (w nadmiarze) uszkadza je i prowadzi do ich obumarcia. Z tego powodu, co roku, w wielu miejscach przy poznańskich ulicach trzeba usuwać uschnięte rośliny i powtarzać nasadzenia" - kończy Agata Kaniewska.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro