Reklama
Reklama

W Poznaniu powstają nowe mieszkania w ramach miejskiego programu. Nabór wniosków jeszcze tylko kilka dni

fot. PTBS
fot. PTBS

Chodzi o program "POZnań i zamieszkaj".

W ramach miejskiego programu na Strzeszynie powstają 353 lokale mieszkalne, które będą wykończone pod klucz. To tańsza alternatywa dla ofert wynajmu mieszkań na rynku komercyjnym. - Umowa może być podpisana na czas nieokreślony. W ramach programu istnieje również możliwość uzyskania dopłat do czynszu oraz dodatków mieszkaniowych - przypomina magistrat.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Nowe budynki powstają w rejonie skrzyżowania ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Będą w nich windy, a także podziemne hale garażowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec przyszłego roku. Najemcy będą mogli wybierać spośród mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych o maksymalnej powierzchni 67 metrów kwadratowych.

Nabór wniosków do programu kończy się 31 maja. - O najem lokalu mogą ubiegać się osoby, które spełnią kryteria dochodowe. Średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym, w przeliczeniu na osobę, w 2023 roku nie może być niższy niż 2 779,77 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego oraz 1 985,55 zł - wieloosobowego. Z kolei górne limity dochodowe na osobę wynoszą: np. dla gospodarstwa jednoosobowego - 6 079,33 zł, dwuosobowego - 4 255,53 zł, trzyosobowego - 3 917,79 zł, czteroosobowego - 3 444,95 zł.

Co istotne, zainteresowani udziałem w programie nie mogą mieć tytułu prawnego do mieszkania położonego na terenie Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro