Reklama

Mieszkańcy podpoznańskiego osiedla bez ciepłej wody. Została odcięta, bo nie zapłacono faktur

fot. WTK
fot. WTK

Problem dotyczył ulicy Serdecznej w Zalasewie.

O sprawie poinformowała Telewizję WTK mieszkanka osiedla. - Temat do pilnego nagłośnienia - Zalasewo, ulica Serdeczna ma odciętą ciepłą wodę. Veolia informuje, że administracja nie płaci faktur od miesięcy. Osiedle to 7 bloków, każde ma po 100 mieszkań. Ludzie wkurzeni na maksa - napisała.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na miejsce wybrał się reporter WTK. Mieszkańcy przyznali mu, że problemem ma być zadłużenie. Wspólnota miała nie płacić dostawcy ciepłej wody i stąd zakręcenie kurka. Jak w rozmowie z WTK przyznał prezes zarządu firmy Budmex-Prohome Bartłomiej Sroczyński, która zarządza osiedlem, podstawową przyczyną braku płynności wspólnot mieszkaniowych jest brak aktualizacji wysokości opłat na pokrycie kosztów wspólnoty. Aby opłaty zmienić, konieczne jest podjęcie stosownych uchwał przez mieszkańców.

Administrator wpłacił już jednorazową opłatę dostawcy ciepłej wody, by ta wróciła do kranów, ale to rozwiązanie tymczasowe. Sroczyński zaznacza, że prawem, ale też obowiązkiem właścicieli jest oddawanie głosów nad uchwałami, by zaktualizować wysokość opłat. Stosowna uchwała ma być przegłosowana w ciągu kilku dni.

Veolia Energia Poznań potwierdziła, że otrzymała pieniądze i wznowienie dostaw energii cieplnej nastąpi niezwłocznie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro