Reklama

Pieszy przebiegał przez A2 pod Poznaniem, potrącił go samochód. Ranny uciekł, znaleziono go 800 metrów dalej leżącego przy siatce okalającej trasę

fot. OSP Plewiska
fot. OSP Plewiska

Do wypadku doszło około 6.00 rano.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Dzisiaj rano około godziny 6.00 na 158 km autostrady A2 (między węzłem Poznań Zachód a Komorniki) było potrącenie człowieka. Osoba zbiegła z miejsca, po czym została znaleziona przez straż pożarną - napisał.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Pracownik Autostrady Wielkopolskiej przyznaje, że około 6.10 do służb autostradowych dotarła informacja o zdarzeniu na A2. - Najpierw miała to być awaria samochodu, który stał na pasie awaryjnym jezdni w kierunku Warszawy, później mówiono nam, że to kolizja, a ostatecznie okazało się, że rzeczywiście doszło tam do potrącenia pieszego, który oddalił się z miejsca wypadku - mówi.

Marcin Tecław z poznańskiej straży pożarnej relacjonuje, że po uzyskaniu informacji o potrąceniu pieszego na miejscu pojawili się strażacy. - Kierowca samochodu osobowego stojącego na pasie awaryjnym A2 powiedział nam, że potrącił człowieka, który przebiegał przez drogę. Poszkodowany oddalił się z miejsca zdarzenia. Przeszukaliśmy teren i w odległości około 800 metrów od miejsca potrącenia znaleziono poszkodowanego leżącego przy siatce okalającej autostradę - mówi. - Był przytomny, udzielono mu pomocy i trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia - dodaje. Strażacy z OSP Plewiska, którzy działali na miejscu zdradzają, że do poszukiwań wykorzystano kamerę termowizyjną.

Łukasz Paterski z poznańskiej policji precyzuje, że do potrącenia doszło na wysokości Komornik. - Kierowca Toyoty potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię. Ostatecznie poszkodowany z niegroźnym urazem kręgosłupa został zabrany karetką do szpitala - mówi. - Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Poszkodowanemu m.in. pobrano krew do badań pod kątem alkoholu i środków odurzających - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro