Reklama
Reklama

Rusza proces w sprawie 27-latka, który miał zgwałcić 7-miesięczną córkę partnerki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Zachery Perry / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Zachery Perry / unsplash.com

Do zdarzenia doszło w Pleszewie wiosną ubiegłego roku.

Jak informowaliśmy przed rokiem na epoznan.pl, z opinii biegłego wynikało, że w marcu 7-miesięczna dziewczynka była molestowana seksualnie. To matka dziecka powiadomiła policję o sprawie. Jak przyznała, zostawiła córkę pod opieką partnera, gdy sama była w pracy. Po powrocie zauważyła na udach dziecka siniaki.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Wówczas 26-letniego mężczyznę zatrzymano już w marcu. Usłyszał zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniej poniżej lat 15. W lutym 2024 roku prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia do sądu. Jak podkreślano, postępowanie było niezwykle skomplikowane i wymagało uzyskania specjalistycznych opinii wielu biegłych. Wszystkie pozwoliły jednoznacznie określić przebieg zdarzenia.

Jak podaje krotoszynska.pl, pierwsza rozprawa w ramach tego procesu odbędzie się w czwartek. Przypomnijmy, że mężczyzna przebywa w areszcie. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro