Reklama

Miasto wystawiło na sprzedaż działkę w atrakcyjnej okolicy. Blisko parku i Warty

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Do kupienia jest teren przy ulicy Ugory.

To pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Ugory 95, a więc w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej (Dom Weterana) i Ogrodu Szeląg. Obok znajdują się Park Szelągowski i przepływa Warta. Jak podaje miasto, teren ma prawie 1300 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na nim wolnostojący budynek.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na tym terenie może powstać zabudowa wielorodzinna lub usługowa. Choć budynek na działce (w złym stanie) nie jest indywidualnie wpisany do rejestru zabytków, ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków Poznania. - Ochronie konserwatorskiej podlega m.in. bryła budynku, jej gabaryty, kształt, całościowy układ, kształt dachu. Prace remontowe wymagają uzyskania uzgodnienia konserwatorskiego - czytamy. Konieczne jest także przeprowadzenie prac archeologicznych przed ewentualnymi pracami ziemnymi. - Miejski Konserwator Zabytków dopuszcza możliwość sprzedaży nieruchomości pod warunkiem jej zachowania i wyremontowania.

Budynek znajduje się pod pieczą Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Cena wywoławcza za nieruchomość to 1,9 mln złotych. Przetarg odbędzie się 27 sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro