Reklama

Mieszkańcy chcą wziąć sprawy osiedla w swoje ręce

Mieszkańcy osiedla Jana Ostroroga postanowili walczyć o lepsze perspektywy dla miejsca, w którym mieszkają. Chcą zjednoczyć się w Samorząd Pomocniczy. Z tego powodu, założyli odpowiednie wnioski do Rady Miasta, aby wspólnie utrzymywać ład i porządek a także walczyć o dobre imię swojego osiedla.

Pomysł powstania osiedla Jana Ostroroga powstał podczas pierwszego spotkania mieszkańców, które miało miejsce 12 maja. Inicjatorem rozmów mieszkańców był Zarząd Dróg Miejskich. Wspólnie postanowili oni utworzyć oni radę osiedla. Obecnie wniosek czeka na rozpatrzenie przez Radę Miasta.

Wszystko dlatego, że mieszkańcy chcieli mieć większy wpływ na to, co się dzieje na ich własnym terenie. Twierdzą oni, że stan skwerów, ulic oraz chodników zmobilizował ich do działania w kierunku zmian na lepsze. Pierwsze sukcesu mają już za sobą. Dzięki determinacji udało się poprawić się stan czystości przy zbiegu ulic Ostroroga i Zakręt.

Mieszkańcy nie chcą wyłaniac sposród siebie konkretnych reprezentantów. Uważają, że są zbyt mają społecznością, aby tworzyć Radę Osiedla. Zamiast rady chcą stać się Samorządem Pomocniczym. Powstałe porozumieniepozwoli mieszkańcom proponować własne koncepcje rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Należy do nich remont chodników oraz naprawa dróg osiedlowych, na które mieszkańcy najbardziej narzekają.

Mieszkańcy zebrali już wszystkie niezbędne podpisy i przekazali projekt do Urzędu Miasta. Po odpowiednich konsultacjach i uchwaleniu wstępnym projektu przez Radę Miasta, projekt musi zatwierdzić prezydent. Następnie pismo wróci do Rady, która zagłosuje pozytywnie lub negatywnie nad utworzeniem Samorządu. Decyzja ma zapaść 13 października. Jeśli nic nie zakłóci procesu jej uprawomocnienia, osiedle powstanie w grudniu.

Czy wiesz czym zajmuje się Twoja Rada Osiedla?

  • 0%
  • 0%
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro