Reklama
Reklama

Awaria symbolu Poznania. Koziołki nie chcą wrócić do ratuszowej wieży

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Na razie nie wiadomo, co jest powodem usterki.

Trykające się koziołki na ratuszowej wieży to jedna z największych atrakcji naszego miasta. Dziś poznaniaków i turystów może zdziwić fakt, że nie chcą one wrócić do ratuszowej wieży.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak się okazuje po drugim trykaniu o godzinie 15:00 doszło do awarii. Od tego czasu trwają prace nad jej usunięciem. Jak mówi nam Paweł Oses z Muzeum Narodowego w Poznaniu jeden koziołek wypadł z prowadnic, drugi "zgiął się w kolanach" i tak pozostał. Zarówno mechanicznie, jak i ręcznie próbowano koziołki wciągnąć do wieży, ale do tej pory się to nie udało. "Prawdopodobnie konieczne będzie ich rozkręcenie, co planowane jest na środę. Mamy nadzieję, że awarię uda się usunąć i jutro trykające koziołki o godzinie 12:00 będzie można zobaczyć. Jednak pewności nie mamy" - mówi. "Nie wiemy, co jest powodem awarii. Warto zaznaczyć, że ich stan techniczny nie jest dobry i nie od dziś mówimy, że wymagają pilnego remontu, który jest planowany" - podkreśla Oses.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro