Reklama
Reklama

W Poznaniu zbudują kolejne wyniesione skrzyżowanie. Wstępnie zapowiedziano, że prace mają trwać do końca lipca

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na Naramowicach.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w czwartek rozpocznie się budowa wyniesionego skrzyżowania u zbiegu ulic Jasna Rola i Błażeja.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Inwestycja ta, jest kluczowa dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy. Wyniesienie skrzyżowania uspokoi ruch samochodowy, a piesi zyskają bezpieczne dojście m.in. do rezerwatu Żurawiniec. W ramach prac wykonawca wybuduje również brakujący fragment chodnika po północnej stronie ulicy Błażeja (od posesji nr 18b do ulicy Jasna Rola). W pobliżu skrzyżowania zamontuje również maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku. Dodatkowo zostanie zmodernizowane oświetlenie oraz po południowej stronie ulicy Błażeja wybudowany kanał technologiczny" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Prace wiążą się też z utrudnieniami. Od poniedziałku (27 maja), nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ulic Błażeja i Jasna Rola. Dla kierowców wyznaczone zostaną objazdy.

Inwestycja powinna zakończyć się w ostatnich dniach lipca. "Zarząd Dróg Miejskich jak i wykonawca prac będą dążyć do skrócenia czasu trwania robót i związanych z tym utrudnień"- zapowiada Kaniewska.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 480 tys. zł, z czego prawie 200 tys. zł pochodzi ze środków Rady Osiedla Naramowice.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro