Reklama

Nie żyje Wielkopolanin, polski zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek

Festiwal Transatlantyk w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara
Festiwal Transatlantyk w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara

Miał 71 lat.

W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy o poważnych problemach zdrowotnych urodzonego w Koninie Jana A.P. Kaczmarka - jednego z najbardziej znanych na świecie polskiego kompozytora muzyki filmowej. Wówczas to córka muzyka wyjaśniała, że jej ojciec ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma lekarstwa. Utworzono zbiórkę na jego leczenie podkreślając, że wykorzystano wszystkie możliwości finansowe rodziny, ale potrzeby przerosły ich możliwości.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

We wtorek żona muzyka poinformowała o jego śmierci. - Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł mój mąż Jan A.P. Kaczmarek. Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami... Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej - napisała w mediach społecznościowych. Jej oświadczenie opublikowała Polska Fundacja Muzyczna.

Jan A.P. Kaczmarek miał 71 lat. Urodził się w Koninie. To za jego sprawą w Poznaniu odbywał się Festiwal Transatlantyk. W swoim dorobku miał m.in. Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro