Reklama
Reklama

Nie żyje Wielkopolanin, polski zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek

Festiwal Transatlantyk w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara
Festiwal Transatlantyk w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara

Miał 71 lat.

W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy o poważnych problemach zdrowotnych urodzonego w Koninie Jana A.P. Kaczmarka - jednego z najbardziej znanych na świecie polskiego kompozytora muzyki filmowej. Wówczas to córka muzyka wyjaśniała, że jej ojciec ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma lekarstwa. Utworzono zbiórkę na jego leczenie podkreślając, że wykorzystano wszystkie możliwości finansowe rodziny, ale potrzeby przerosły ich możliwości.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

We wtorek żona muzyka poinformowała o jego śmierci. - Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł mój mąż Jan A.P. Kaczmarek. Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami... Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej - napisała w mediach społecznościowych. Jej oświadczenie opublikowała Polska Fundacja Muzyczna.

Jan A.P. Kaczmarek miał 71 lat. Urodził się w Koninie. To za jego sprawą w Poznaniu odbywał się Festiwal Transatlantyk. W swoim dorobku miał m.in. Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro