Reklama
Reklama

PUP przekaże pożyczki na spłatę kredytów

Osoby, które straciły pracę w lipcu a spłacają kredyt na mieszkanie, mogą pozyskać pomoc finansową z Powiatowego Urzędu Pracy. Od środy można składać wnioski o pomoc w spłacie zobowiązań. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 1200 zł.

Państwo postanowiło zapewnić pomoc wszystkich, którzy borykają się ze spłatą kredytu na zakup mieszkania i straciły pracę. Żeby dostać dofinansowanie, trzeba spełnić kilka warunków. Przepisy te dotyczą osób, które utraciły pracę po 1 lipca 2008 roku z przyczyn ekonomicznych, - tłumaczy Maria Sowińska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu - są zarejestrowane jako bezrobotne z prawem do zasiłków.

Wniosek należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy. Decyzja zostanie wydana po zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami. Dofinansowanie może wynieść nawet 1200 zł. Pożyczkę należy jednak później spłacić. Procedury te rozpoczną się dopiero po dwóch latach od uzyskania kredytu a raty zostaną rozłożone na osiem lat.

Osób zainteresowanych pozyskaniem dodatkowych pieniędzy może być w powiecie nawet 3 tysiące. Wnioskować można do końca przyszłego roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro