Reklama
Reklama

Poznań znów mają rozświetlić neony. "Teraz chcemy wrócić do tradycji"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jest konkurs.

"Poznań w latach 70. rozświetlały liczne neony. Teraz chcemy wrócić do tej tradycji"- mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta. "Ogłoszony właśnie konkurs jest rozszerzeniem podobnej inicjatywy, która odbyła się w zeszłym roku. Wtedy zapraszaliśmy do niej podmioty z centrum, teraz zachęcamy do udziału zainteresowanych z terenu całego Poznania" - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Zwycięskie neony zostaną wykonane zgodnie z opracowanym i wybranym projektem po uzyskaniu przez laureatów konkursu ewentualnych zgód na ich zawieszenie. Jak przekazano, o tym, jakie neony zostaną wykonane, zdecyduje kapituła konkursowa. W jej skład wejdą przedstawiciele urzędu miasta oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

"Oceniana będzie innowacyjność i pomysłowość neonu, jego walory artystyczne i wizualne, a także to, czy pomysłodawca zaproponował realny koszt wykonania. Szanse na największą liczbę punktów będą więc miały projekty oryginalne i kreatywne, dopasowane do miejsca i rodzaju prowadzonej działalności lub odtwarzające wartościowe rozwiązania historyczne" - informują miejscy urzędnicy.

Łączna wartość nagród wynosi 100 tys. zł, przy czym koszt wykonania jednego neonu nie powinien przekroczyć 15 tys. zł. Ogłoszenie laureatów nastąpi na początku przyszłego roku.

Konkurs obejmuje obszar całego Poznania. Mogą wziąć w nim udział osoby, firmy czy wspólnoty mieszkaniowe, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości położonych w Poznaniu.

Zainteresowani powinni do 20 czerwca złożyć w urzędzie miasta zgłoszenie konkursowe wraz z projektem neonu oraz zgodą właściciela nieruchomości, na której miałby on zawisnąć.

"Formularz konkursowy wraz z załącznikami, w tym z projektem znaku świetlnego, powinien zostać złożony w wersji papierowej (w formacie A4) do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. Dodatkowo należy dostarczyć projekt neonu w wersji elektronicznej na adres [email protected]. Jeden uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie, może jednak zaproponować w nim aż trzy propozycje neonów. W razie dodatkowych pytań zainteresowani mogą kontaktować się z organizatorami konkursu pod nr tel. 61 878 50 10 lub mailowo: [email protected]" - dodaje miasto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro