Reklama
Reklama

Kolejne takie łóżka trafiły do poznańskiego szpitala. "Aby rodzina mogła być razem"

materiały prasowe | fot. Aleksandra Grzesiuk
materiały prasowe | fot. Aleksandra Grzesiuk

Do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu trafiło trzynaście łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji.

Darowiznę sfinansowali franczyzobiorcy McDonald's Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1466 łóżek do 97 szpitali w całej Polsce.

"Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję "Aby rodzina mogła być razem" nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych
" - zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald's, którzy w ramach programu "Złoty Sąsiad" wspierają lokalne społeczności w całej Polsce.

"W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji trzynaście łóżek do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu sfinansowali Natalia Pałka-Urban, Dariusz Wojtasiak i Rafał Grzesiuk, franczyzobiorcy McDonald's Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda" - Marcin Węc z Fundacji Ronalda McDonald.

"Fundacja Ronalda McDonalda znowu okazała nam wielkie serce. Dzięki hojności licencjobiorców McDonald's możemy zapewnić rodzicom i opiekunom małych pacjentów komfortowe warunki podczas pobytu w szpitalu. Przekazane łóżka są nie tylko praktyczne i wygodne, ale przede wszystkim pozwalają na stałą bliskość z dzieckiem, co jest dla nich ogromnym wsparciem w tym trudnym czasie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tę darowiznę" - zaznacza Barbara Wisłocka, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

"Cieszymy się z kolejnego daru od Fundacji. Otrzymane dziś 13 łóżek dla rodziców, to łącznie 30 jakie szpital otrzymał od Fundacji Ronalda McDonalda
" - dodaje Agnieszka Pachciarz, p.o. Dyrektora Szpitala Klinicznego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro