Reklama
Reklama

Remont budynku zakończony. Nowi "lokatorzy" nie będą tu płacić za czynsz

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Swoje siedziby będą miały tam NGO-sy zajmujące się m.in. wsparciem kultury, pomocą humanitarną czy integracją międzypokoleniową.

Pod koniec stycznia Miasto Poznań ogłosiło program "Lokal dla organizacji pozarządowych", w ramach którego NGO-som bezpłatnie udostępnionych zostanie 10 lokali. Jak przekazano, 9 z nich znajduje się w wyremontowanym budynku przy ul. Kramarskiej, a 1 w budynku przy ul. Żupańskiego 12/Różana 12.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

"Jako władze miasta od lat wspieramy organizacje pozarządowe dotacjami i nagradzamy ich osiągnięcia. Teraz rozszerzamy naszą pomoc dla NGO, przekazując im cały budynek w centrum miasta. Organizacje będą mogły w nim prowadzić swoją działalność i zostaną zwolnione z płacenia czynszu za korzystanie z nieruchomości" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Budynek przy ul. Kramarskiej przeszedł remont na początku tego roku. Prace realizowane były przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Modernizację przeszły wnętrza budynku. Wymienione zostały także urządzenia sanitarne.

Teraz budynek zostanie przekazany organizacjom pozarządowym, które już wkrótce zaadaptują powierzchnie na swoje biura. Już wiadomo, że będą tam działać:
- Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (upowszechnianie turystyki),
- Fundacja Africa HELP (pomoc humanitarna dla mieszkańców Afryki),
- Stowarzyszenie Odra - Niemen Oddział Wielkopolski (wsparcie kombatantów),
- Fundacja Ino Chichrać (wsparcie i upowszechnianie kultury),
- Fundacja Edukacja i Integracja Pokoleń (integracja międzypokoleniowa),
- Fundacja KUT (wspieranie rozwoju kultury i sztuk).

Lokal przy ul. Żupańskiego 12/ Różana 12 zostanie przekazany Stowarzyszeniu Local Girls Movement (działania na rzecz edukacji kobiet).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro