Reklama
Reklama

Kolejna interwencja służb w popularnym miejscu w centrum Poznania. "To miejsce, w którym strażnicy często interweniują"

fot. Straż Miejska Miasta Poznania / FB
fot. Straż Miejska Miasta Poznania / FB

Głównie interwencje dotyczą spożywania alkoholu.

Nie inaczej było w niedzielne popołudnie. "Zielone Ogrody Zakrzewskiego to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców, ale również miejsce, w którym strażnicy często interweniują w sprawie spożywania alkoholu. Nie inaczej było wczoraj - funkcjonariusze Referatu Stare Miasto zwrócili uwagę na mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. Podczas próby nawiązania kontaktu z pijanym ten dostał ataku padaczki oraz ataku paniki" - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Strażnicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu wyrażono zgodę na transport pijanego do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

"To kolejny przypadek, który pokazuje, jak bardzo w codziennej pracy strażnika przydają się szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności na ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP)" - podkreśla Piwecki.

#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro