Reklama
Reklama

Kolejna nowość w POSUM. "Zdecydowaliśmy się otworzyć jeszcze szerzej nasze drzwi"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych otwarto nową przestrzeń, ale nie tylko.

W POSUM właśnie otwarto zielone patio. Znajdujące się tu ławki zostały zrobione ze zużytych ubrań i plastiku, a na podłodze umieszczono hasła, które zawierają ciekawostki na temat prawidłowej segregacji odpadów. POSUM planuje organizować tu akcje edukacyjne czy artystyczne dla mieszkańców.

"W przestrzeni patio znajduje się aktualnie ponad 140 roślin. Zostały one przekazane przez mieszkańców Poznania, podczas specjalnej zbiórki. Zainteresowani mogli oddać wszelkiego rodzaju rośliny, które nie były im już potrzebne, czy po prostu nie mieściły się już w domach
" - informują miejscy urzędnicy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Nowości jest więcej. "W ośrodku przyjmujemy rocznie blisko 300 tys. pacjentów, czyli prawie pół Poznania. Zdecydowaliśmy się jednak otworzyć jeszcze szerzej nasze drzwi, szczególnie dla najmłodszych pacjentów. Od czerwca w POSUM będzie przyjmować urolog dziecięcy. Jesteśmy z tego powodu niezwykle dumni, bo to specjalizacja bardzo potrzebna" - mówi Konrad Zaradny, dyrektor POSUM.

"Działania naszego ośrodka nie byłyby możliwe, gdyby nie wzorowa współpraca z Miastem i radą miasta" - dodaje Konrad Zaradny. "To właśnie dzięki środkom budżetowym i poprawkom radnych mamy możliwość, żeby rozwija specjalistykę i otwierać się na nowych pacjentów" - podkreśla.

Jak przekazano, dzięki pieniądzom z budżetu Miasta zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla poradni POSUM (300 tys. zł) oraz dla Ośrodka Fizjoterapii i Rehabilitacji Ogólnoustrojowej (150 tys. zł). Wcześniej wdrożono już system kolejkowy, który usprawnił przyjmowanie pacjentów (50 tys. zł).

25 maja na poznaniaków czeka kolejna edycja Białej Soboty. W godz. 9:00-13:00 w POSUM mieszkańcy będą mogli skorzystać z szeregu darmowych badań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro