Reklama
Reklama

Wydano ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami! Może być niebezpiecznie

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się na wydanie ostrzeżenia III stopnia.

Już wcześniej podawaliśmy na epoznan.pl, że burze mogą się pojawiać w środkowej i północnej Wielkopolsce, w tym w Poznaniu. Początkowo wydano ostrzeżenie I i II stopnia, a teraz IMGW podniósł stopień ostrzeżenia do najwyższego, trzeciego.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Aktualnie II stopień ostrzeżenia obowiązuje w powiecie złotowskim, a III stopień wprowadzono na terenie powiatów chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, obornickiego, pilskiego i wągrowieckiego. - Prognozowane sa miejscami burze, którym beda towarzyszyc ulewne opady deszczu do 80 mm, porywy wiatru do 70 km/h oraz grad - czytamy. Tu ostrzeżenia będą aktualne do północy.

W pozostałej części województwa, również na południu, obowiązuje I stopień ostrzeżenia. Między innymi w Poznaniu burze mogą występować do 21.00. - Pierwsze aktywne burze pojawiły się na linii Gniezno-Boruszyn-Krzyż Wielkopolski, towarzyszą im opady rzędu 15-20 mm/10 minut, opady gradu o średnicy do 3 cm, nie notuje się istotnych porywów wiatru. Burze wolno będą przemieszczały się na północ - informuje IMGW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro