Reklama
Reklama

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu

www.zsgd.poznan.pl

Zdajemy sobie sprawę, że nauka w naszej szkole dla większości uczniów nie jest przypadkowym wyborem, ale decyzją świadomą, wynikającą z przeświadczenia o dobrej inwestycji we własną przyszłość zawodową. W naszych murach uczą się kolejne pokolenia geodetów i drogowców, absolwenci po latach kierują do nas swoje dzieci, mając w pamięci dobre przygotowanie zawodowe , które otrzymali będąc uczniami.

Za głównym cele funkcjonowania szkoły stawiamy sobie doskonalenie i ciągłość procesu dydaktycznego dla obecnie nauczanych kierunków kształcenia : TECHNIK GEODETA, TECHNIK GEODETA- PROFIL WOJSKOWY- ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO, TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, TECHNIK BUDOWY DRÓG oraz TECHNIK GEOLOG.

Szkoła systematycznie analizuje kierunki nauczania i dostosowuje ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy. Jednym z bardzo istotnych aspektów jest współpraca z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, tak aby uczniowie wiedzieli, gdzie w przyszłości mogą znaleźć zatrudnienie.

W celu zapewnienia uczniom dostępu do wartościowych praktyk ZSGD od lat współpracuje z lokalnymi instytucjami i przedsiębiorcami. Nasi uczniowie uczestniczą też w praktykach zawodowych i stażach poza granicami kraju realizowanych w ramach programu Erasmus+. Celem głównym projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczestników, nabycie przez nich doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym. Liczymy, ze podniosą oni swoje kompetencje zawodowe, poznają nowe technologie, podwyższą umiejętności z zakresu porozumiewania się w języku angielskim -poprzez poznanie słownictwa branżowego, kontakt z "żywym" językiem.

Kandydaci mogą również wybrać Branżową Szkołę I stopnia nr 18 i bardzo szybko zdobyć dobrze płatne zawody, a są to między innymi: mechanik samochodowy , szkoła uczy wykonywać prace konserwacyjne i naprawcze samochodów osobowych i zespołów samochodowych, kontrolować stan techniczny zespołów i układów samochodowych oraz regulowania i sprawdzania działania pojazdu jako całości za pomocą urządzeń diagnostycznych na uniwersalnych i specjalizowanych stanowiskach obsługowo-naprawczych, lakiernik samochodowy, wykonujący czynności związane z remontem i renowacją powierzchni nadwozi samochodowych oraz blacharz. Zadania zawodowe blacharza samochodowego obejmują wykonywanie prac remontowo - modernizacyjnych oraz usługowych w zakresie kształtowania elementów z blach i profili kształtowych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Jeśli natomiast chcesz poczekać jeszcze z wyborem zawodu, to szkoła zaprasza do XVIII Liceum Ogólnokształcącego do klasy ogólnokształcącej albo sportowej łączonej: SIATKÓWKA pod patronatem ENEA Energetyk Poznań, PIŁKA RĘCZNA pod patronatem MKS Poznań i PYRKI Poznań lub KOLEJORZ GIRLS Cheerleaders pod patronatem Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu - pierwsza klasa sportowa Cheerleadingu w szkole średniej w Polsce. Cheerleaderki naszej szkoły zdobyły 13 kwietnia Mistrzostwo Polski.

Zostań naszym uczniem!!!


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro