Reklama

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!

archiwum | fot. Marcin Staszak
archiwum | fot. Marcin Staszak

Podniesiono stopień ostrzeżenia IMGW.

Początkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed burzami w ostrzeżeniu pierwszego stopnia w 3-stopniowej skali. Teraz stopień ostrzeżenia podniesiono do drugiego, a więc burze mogą być silniejsze.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Z południa na północ i północny wschód regionu przemieszcza się strefa burz, którym towarzyszy ulewny deszcz. Chwilowe natężenie opadów lokalnie sięga tam nawet 10-15 mm/h. Godzinowe sumy opadów deszczu mogą wynieść około 30 mm. W zasięgu burz możliwy jest grad o średnicy do 2-3 cm oraz porywy wiatru do 70 km/h - podaje IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do 23.00 w niedzielę na terenie powiatów chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, poznańskiego, szamotulskiego i złotowskiego. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie do 55 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro