Reklama
Reklama

W poznańskim schronisku mieszka 425 zwierzaków. Wszystkie czekają na dom

fot. Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu
fot. Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu

To 149 psów i 276 kotów.

- Niemal za każdym zwierzęciem stoi chwytająca za serce historia. Jedne były znalezione, gdy błąkały się po ulicach, inne zostały porzucone przez swoich właścicieli. Wszystkie jednak czekają na adopcję, która da im szansę na nowe życie - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Miasto zachęca do adopcji psów i kotów, choć podkreśla przy tym, że to poważna decyzja. Jak wygląda procedura adopcji w Poznaniu? Najpierw należy odwiedzić stronę internetową schroniska i odnaleźć w zakładce ADOPCJE ankietę, którą należy wypełnić i przesłać mailowo do pracowników instytucji. Można ją też wypełnić na miejscu, w schronisku. Są tam pytania o poszukiwanego zwierzaka, a także o warunki bytowe.

Kolejny krok to rozmowa przedadopcyjna, która odbywa się przez telefon. Następnie kandydat na nowego właściciela zapraszany jest na spotkanie zapoznawcze w schronisku. W przypadku kotów - już na pierwszym spotkaniu przeważnie dochodzi do adopcji. W przypadku psów przeważnie odbywają się dwa takie spacery zapoznawcze. - W przypadku zwierząt przewlekle chorych pracownik zaproponuje rozmowę z lekarzem weterynarii, który udzieli informacji na temat choroby oraz postępowania po adopcji.

Gdy formalności zostaną dopełnione, a zwierzak wybrany, podpisywane są dokumenty i uiszczana jest niewielka opłata adopcyjna. - Odbiór zwierzęcia następuje w umówionym uprzednio terminie. Po adopcji większość osób kontaktuje się z pracownikami schroniska i dzieli się pierwszymi chwilami z pupilem.

Zwierzęta w poznańskim schronisku są zaszczepione, wykastrowane i zaczipowane. - Każde wydawane jest z książeczką zdrowia. Schronisko może odmówić adopcji, kierując się dobrem zwierząt oraz bezpieczeństwem ich oraz osób chętnych do adopcji. Placówka nie prowadzi rezerwacji psów ani kotów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro