Reklama

9-latka nagle zaczęła tracić przytomność. Ojciec poprosił policjantki o eskortę do szpitala

fot. policja Konin
fot. policja Konin

Funkcjonariuszki akurat były w trasie na Akademię Ratowniczą Sarex 2024.

- Dzięki błyskawicznie podjętej decyzji o pilotażu 9-letnia dziewczynka szybko uzyskała niezbędną pomoc medyczną - podają policjanci z Konina. - Nikt by się nie spodziewał, że sobotni poranek Sylwii i Marysi będzie tak dynamiczny i emocjonujący. Dziewczyny jechały do Wilczyna na Akademię Ratowniczą Sarex 2024. W połowie drogi zatrzymał je nieznany kierujący. Okazało się, że jest to zatroskany rodzic, który wiezie mdlejące dziecko do szpitala, nie wie co się dzieje i prosi je o pomoc w dojechaniu na miejsce - dodają.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Policjantki natychmiastowo zdecydowały, że będą pilotować rodzica z córką do szpitala. - Poinformowały drogą radiową dyżurnego o zaistniałej sytuacji, który przekazał załodze szpitala, aby przygotowali się na małą pacjentkę. Błyskawiczna akcja sprawiła, że 9-letnia dziewczynka od razu po przyjeździe otrzymała niezbędną pomoc medyczną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro