Reklama
Reklama

Noc Muzeów nie tylko w muzeach, ale też na... policyjnej komendzie

fot. policja
fot. policja

Przed nami wyjątkowa noc.

W tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, udział weźmie 39 muzeów oraz 30 galerii i instytucji. - Atrakcje przygotowane na 18 maja zlokalizowane są nie tylko w stolicy Wielkopolski. Propozycje przygotowało także 6 placówek spoza miasta. Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie. W ramach programu zaangażowane instytucje oferują także kilkaset wydarzeń - wyjaśnia miasto.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W imprezę zaangażowały się nie tylko instytucje kojarzone stricte z kulturą. Jedną z nich policja. Od 20.00 na terenie Oddziału Prewencji Policji przy Taborowej 22 zaplanowano mnóstwo atrakcji. - To m.in. zwiedzanie "Sali Tradycji Policji", pokaz pracy policyjnych techników kryminalistyki, pokaz musztry paradnej, pokaz uzbrojenia policji - wyjaśnia Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

- Zobaczycie pojazdy oraz sprzęt wykorzystywane w codziennej służbie - radiowozy, quady, armatkę wodną "Tajfun", automatyczną wyrzutnię gazów łzawiących, pojazd specjalistyczny Wydziału konwojowego tzw. "więźniarkę" i inne - dodaje. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas tej wyjątkowej nocy będzie można zwiedzić też m.in. Ratusz, Muzeum Sztuk Użytkowych, Bibliotekę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk czy Rogalowe Muzeum Poznania. Poza miastem na zwiedzających czekają m.in. Pałac w Śmiełowie oraz Zamek w Gołuchowie znany m.in. z najnowszego filmu "Akademia Pana Kleksa".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro