Reklama
Reklama

Ruszył remont torowiska. Tramwaje i autobusy zmieniły trasy, utrudnienia dla kierowców

fot. Olga
fot. Olga

Zmiany przy Rynku Jeżyckim.

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę tramwaje wróciły na skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, ale przestał kursować przez skrzyżowanie Dąbrowskiego / Kraszewskiego. Oznacza to zmiany w rozkładach.

W związku z rozpoczętym w sobotę remontem tramwaje nie mogą kursować po ulicy Dąbrowskiego od mostu Teatralnego do Żeromskiego oraz na Kraszewskiego od Dąbrowskiego do Zwierzynieckiej. Oznacza to zmiany na liniach nr 2, 8 i 18. - "Dwójką" można dojechać na Jeżyce do przystanku Starego ZOO, gdzie kończy (i rozpoczyna) trasę. "Ósemka" z Ogrodów jedzie przez Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Roosevelta do mostu Teatralnego i dalej stałą trasą, natomiast "osiemnastka" przez Przybyszewskiego i Grunwaldzką do mostu Dworcowego (i dalej stałą trasą) - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Żeby zapewnić komunikację na Jeżycach, zmienionymi trasami kursują autobusy linii nr 164 i 191. Chcąc dojechać z Ogrodów w rejon rynku Jeżyckiego, można się przesiąść na przystanku tramwajowo-autobusowym Żeromskiego z jednej z kilku linii tramwajowych na autobus linii nr 191, który jedzie przez Dąbrowskiego i Kościelną. Od strony skrzyżowania Żeromskiego/Dąbrowskiego chcąc dojechać w rejon mostu Teatralnego można także skorzystać z tramwaju linii nr 8, który jedzie objazdem przez Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Roosevelta. Natomiast autobus linii nr 164 zapewnia dojazd w rejon ulic Zwierzynieckiej, Kraszewskiego (od strony centrum) oraz w rejon ulic Zeylanda, Zwierzynieckiej, Roosevelta i Dąbrowskiego (jadąc od strony Grunwaldu) - dodaje.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy. - Od nocy z 17 na 18 maja do 7 czerwca w związku z wymianą elementów torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Kraszewskiego oprócz zmian komunikacji zbiorowej niezbędne będą także zmiany w organizacji ruchu ogólnego. Na tym skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy ulicą Dąbrowskiego - od centrum w stronę ul. Żeromskiego. Nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Dąbrowskiego/Kraszewskiego w stronę centrum oraz skrętu w ul. Kraszewskiego. Objazd zamkniętego odcinka ul. Dąbrowskiego wyznaczono: od strony zachodniej - ul. Kościelną, Poznańską i Kochanowskiego; od strony ul. Kraszewskiego - ul. rynek Jeżycki i Prusa.

Utrudnienia mają potrwać do 7 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro