Reklama

Stracili dom w wyniku pożaru. Jest zbiórka

fot. zrzutka.pl
fot. zrzutka.pl

Budynek spłonął w powiecie średzkim.

W nocy z 14 na 15 maja w miejscowości Dębiczek na terenie powiatu średzkiego doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Jak podaje Głos Powiatu Średzkiego, para mieszkająca w budynku dzięki czujce w porę zorientowała się, że doszło do pożaru i samodzielnie opuściła obiekt.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Gdy na miejscu pojawili się strażacy, płomienie wychodziły ponad dach. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Budynek był stosunkowo nowy, teraz nadaje się do kompleksowego remontu. Na portalu zrzutka.pl utworzono zbiórkę na odbudowę domu.

- W jednej chwili straciliśmy dorobek życia i dzięki Bogu uniknęliśmy śmierci. Bez Państwa pomocy sami sobie nie poradzimy - informuje małżeństwo i opisuje historię budynku. - W 2019 roku zakupiliśmy dom. Mimo problemów związanych z tym domem, które wyszły po zakupie nieruchomości, nie poddawaliśmy się. Gdy wszystko już zaczęło się układać, koszmar przyszedł w nocy ok. 2:30 dnia 15.05.2024. kiedy to dom uległ pożarowi. Niebywałe jak łatwo można stracić wszystko, na co pracowało się kilkanaście lat. Koszty naprawy są ogromne. W budynku należy skuć tynki, wymienić instalację elektryczną, dach łącznie z całą więźbą dachową, elewację zewnętrzną, drzwi i okna, uszkodzeniu uległo większość wyposażenia domu - dodają.

Pomóc można TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro