Reklama
Reklama

Trwa 'Płytówka' na Starym Rynku. Wszędzie rozbłyskuje nowe logo miasta

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Jak zapowiadało miasto, najbliższy weekend to czas na wspólne przywitanie odrestaurowanej płyty Starego Rynku. Na poznaniaków i poznanianki przez trzy dni czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek.

Już wcześniej informowaliśmy, że na dachu przy Galerii Miejskiej Arsenał pojawiła się nietypowa instalacja. "Już dzisiaj startuje Płytówka - pierwsza miejska impreza pod nową marką Poznania. Będzie to muzyczne i gastronomiczne powitanie odrestaurowanej płyty Starego Rynku, które będzie trwało od dzisiaj (17 maja) do niedzieli (19 maja). Instalacje na zadaszeniu Pasażu Kultury są elementem scenografii dzisiejszego koncertu The Very Polish Cut Outs. Poznańska Grupa Mixer zaprojektowała podniebną łąkę kwietną z papieru, która rozbłyśnie wieczorem kolorami" - informował magistrat.

Faktycznie wieczorem instalacja rozbłysła. To nie wszystko, na ścianach Arsenału i ekranach w witrynach wyświetlane jest też nowe logo Poznania, które jak już wspominaliśmy, nie wszystkim przypadło do gustu.

Wydarzenia w ramach Plytówki odbywać się będą również w sobotę i niedzielę. Jak zapowiada miasto, w sobotę o godz. 17:00 w SARP social club będzie można porozmawiać o poznańskich osiedlach, wielu obliczach wielkiej płyty i budownictwie mieszkalnym lat 70. i 80. O blokowiskach opowie Kuba Głaz, krytyk architektury. Sobotni wieczór zakończy Noc Muzeów.

"Przez całą sobotę i niedzielę wybrane restauracje na Starym Rynku przygotują dla gości wyjątkowe, specjalne menu. Pyra z gzikiem, parzybroda czy może szneka z glancem? Każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie. Uwaga: po smacznym jedzeniu warto zachować paragon - na stoisku przy Ratuszu będzie go można wymienić na pelargonię, którą można udekorować balkon" - informują miejscy urzędnicy.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro