Reklama
Reklama

Tramwaj wodny wraca na Wartę! Wkrótce będzie można wypożyczyć motorówkę

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Pierwszy kurs tramwaju wodnego zaplanowano na 18 maja. - Rejsy odbywać się będą w weekendy na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11:00 oraz 17:00, w niedziele o godz. 14:00 - informuje miasto.

Druga trasa prowadzić będzie na południe. Tramwaj wodny ruszy z przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo), aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. - Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00.

Ile kosztują bilety? Za rejs trwający 1,5 godziny trzeba zapłacić 20 złotych za osobę. Dzieci do lat 3 płyną za darmo. Bilet można kupić u załogi. Wiadomo już, że rejsy będą się odbywać do 1 września.

Wkrótce na Warcie będzie też można popływać wypożyczoną motorówką. Wypożyczalnia ruszy 1 czerwca w Starym Porcie. Tego samego dnia zacznie działać tu przystań rzeczna. - Cena wypożyczenia motorówki (wraz ze szkoleniem i kamizelką) to 55 zł. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Zarówno przystań, jak i wypożyczalnia funkcjonować będą do 31 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro