Reklama

14-letni poznaniak zmaga się z nowotworem mózgu. Ma 2 tygodnie na zebranie pieniędzy na operację

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Zaczęło się kilka lat temu, ale wówczas nikt nie podejrzewał, że dojdzie do tak dramatycznego obrotu spraw.

Janek Jankowiak ma zaledwie 14 lat i od początku roku mierzy się z dużymi problemami zdrowotnymi. - Kilka lat temu zdiagnozowano u Janka niewielką zmianę w głowie, w okolicach móżdżka - wtedy był to bardzo mały i łagodny guz, niestwarzający żadnego zagrożenia. Wszystko jednak zmieniło się, gdy na początku tego roku lekarze odkryli, że guz się powiększa - tłumaczą rodzice nastolatka.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Obecnie rodzina wie już, że Janek cierpi na nowotwór lewej półkuli móżdżku. Chłopak musi pilnie przejść operację neurochirurgiczną. Tylko szybkie jej przeprowadzenie daje szanse na zdrowie. - Doktor Libionka, który opiekuje się Jankiem może podjąć się resekcji guza już na początku czerwca. Na ten moment jedyną przeszkodą do tego są pieniądze - za operację i dalsze leczenie musimy zapłacić około 200 tys. złotych - dodają.

W tym tygodniu na portalu siepomaga.pl utworzono zbiórkę na leczenie nastolatka. Błyskawicznie udało się zebrać 75% kwoty, ale wciąż potrzeba ponad 50 tysięcy złotych. - Sami nie będziemy w stanie zgromadzić także dużej sumy, dlatego z całego serca już teraz prosimy Was o pomoc! Jako rodzice pragniemy dla naszego syna jednego - życia w zdrowiu. Jesteśmy zgodni, że jego siła i determinacja w walce z chorobą zasługują na pełne wsparcie, o które tak bardzo Was prosimy... Pamiętajcie proszę, że żaden gest nie jest zbyt mały, a każda wpłata przyczyni się do wygrania tej walki.

Pomóc można TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro