Reklama

Kierowcy czekają na to od dawna. Ważna ulica przejdzie metamorfozę. Ruszają prace!

fot. ZDM
fot. ZDM

Na Umultowskiej.

Inwestycja rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 20 maja, i będzie obejmować wymianę nawierzchni jezdni. Dodatkowo przy zatokach autobusowych ułożona zostanie siatka wzmacniająca. - Na początek drogowcy frezować będą pas jezdni w kierunku osiedla Batorego na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego, obowiązywać będą objazdy - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

W drugim etapie prace, przeniosą się one na sąsiedni pas. - Objazdy wyznaczone będą przez ul. Lechicką lub Sarmacką, a następnie aleją Praw Kobiet, ul. Łużycką i Stoińskiego. Na czas zamykania wlotów w ul. Madziarską i Wachowiaka objazdy wyznaczono sąsiednimi ulicami.

- W kolejnym etapie (od 29 maja) prace obejmą pas w kierunku centrum od ul. Wiechowicza do ul. Strugarka - a potem (od 6 czerwca) dalszy odcinek tj. od ul. Strugarka do wysokości przystanków autobusowych "Os. Batorego". Na tym etapie wprowadzony zostanie objazd ulicami: Opieńskiego, Szeligowskiego i Wiechowicza. Następnie, od 11 czerwca, remont obejmie pas ruchu w kierunku Umultowa od skrzyżowania z ul. Stoińskiego do ul. Strugarka, a od 18 czerwca, jego dalszy fragment tj. od ul. Strugarka do przystanków autobusowych "Os. Batorego". Utrzymany zostanie objazd ciągiem ulic: Opieńskiego, Szeligowskiego i Wiechowicza. Na koniec ekipy remontowe przeniosą się w rejon skrzyżowania ul. Umultowskiej, Stoińskiego i Wiechowicza, gdzie na dojeździe do skrzyżowania wymieniana będzie nawierzchnia jezdni wschodniej, a następnie zachodniej. Prace będą prowadzone na wewnętrznych pasach ruchu ulic Stoińskiego i Wiechowicza. Przejazd przez skrzyżowanie możliwy będzie z wykorzystaniem nawrotek w rejonie najbliższych skrzyżowań powyższych ulic.

Całość ma się zakończyć do 30 czerwca, a koszt inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie autobusów. Te zmienią trasy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro