Reklama
Reklama

Lech Wałęsa przyjedzie do Poznania. Odbierze "Nagrodę za Odwagę"

fot. PAP/DPA
fot. PAP/DPA

Weźmie udział w Koncercie Wolności.

Impreza odbędzie się 3 czerwca w Auli UAM z okazji 35. rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO oraz 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. - Podczas wydarzenia wystąpią: laureat Konkursu Wieniawskiego - Bartłomiej Nizioł (skrzypce), jeden z najlepszych gitarzystów na świecie - Łukasz Kuropaczewski (gitara), który dokona poznańskiego prawykonania "Hommage a Lech Wałęsa" Aleksandra Tansmana oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu - informuje Teatr Muzyczny w Poznaniu, który jest producentem koncertu.

- To wielki zaszczyt zagrać Mazurka "Hommage a Lech Wałęsa" A. Tansmana dla samego Lecha Wałęsy - mówi Łukasz Kuropaczewski. - To przepiękna kompozycja, niezwykle polska, napisana fascynującym językiem muzycznym, charakterystycznym dla niezwykłej twórczości Tansmana. Tym bardziej się cieszę, że utwór nie był nigdy wykonywany w Poznaniu - dodaje.

Wiadomo już, że Marcin Januszkiewicz wykona "Nie pytaj o Polskę"' Grzegorza Ciechowskiego oraz "Miejcie nadzieję" ze słowami Adama Asnyka i muzyką Zbigniewa Preissnera. Gościem honorowym będzie były prezydent Lech Wałęsa, który w trakcie koncertu odbierze "Nagrodę za Odwagę".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro