Reklama

Szkoła wywiesiła tęczową flagę, rodzice oburzeni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stavrialena Gontzou / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stavrialena Gontzou / unsplash.com

Ostatecznie flagę zdjęto.

Burza w Koninie. Pod koniec kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 wywieszono tęczową flagę obok flagi państwowej i unijnej. Rodzice o tym, że taka sytuacja ma miejsce dowiedzieli się z mediów i nie kryli zaskoczenia. Jak wyjaśniła rzeczniczka prezydenta Konina w rozmowie z lokalnym portalem lm.pl, wieszając flagę złamano protokół flagowy i ostatecznie tęczową flagę umieszczono w innym miejscu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ostatecznie jednak flaga z tęczą zniknęła. Zastępca prezydenta Konina wezwał dyrektorkę szkoły na rozmowę i uczulił ją, by tego typu pomysły konsultować z rodzicami uczniów. To właśnie rodzice poinformowali władze miasta o akcji. Choć zastępca prezydenta zapewnia, że prosił o usunięcie flagi z budynku, dyrekcja sama podjęła taką decyzję, by wyciszyć emocje.

Flagę umieszczono w szkole w związku z organizowanym pod koniec kwietnia tęczowym piątkiem, podczas którego odbywały się warsztaty równościowe. Założeniem szkoły było prezentowanie placówki jako miejsca bezpiecznego dla wszystkich młodych ludzi, bez względu na orientację seksualną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro