Reklama
Reklama

Mistrzostwa Europy odbędą się w Poznaniu. "Już rok temu prowadziliśmy na ten temat rozmowy"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W brydżu.

"Już rok temu prowadziliśmy na ten temat rozmowy - dziś wiemy, że się udało" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym 2025. W przyszłym roku nasze miasto odwiedzą tysiące brydżystów, którzy będą nocować w poznańskich hotelach i próbować nowych smaków w lokalnych restauracjach. Dla poznaniaków i poznanianek to także szansa, by spotkać wybitnych sportowców z całej Europy" - dodaje.

Brydżyści będą rywalizować na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"To ważny moment w historii MTP" - mówi Tomasz Kobierski, prezes Zarządu Grupy MTP. "Ostatnie pięć lat inwestycji na naszym terenie zmieniły przestrzeń targów, otworzyły ją na spotkania, a także na wydarzenia kulturalne czy sportowe. Dziś, trzy tygodnie po otwarciu naszej zielonej rzeki, możemy z dumą ogłosić, że Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym odbędą się właśnie na MTP. Bardzo cieszę się na naszą współpracę. Mam nadzieję, że wszyscy sportowcy, którzy tu przyjadą, zachwycą się Poznaniem i może za kilka lat znów zamarzą, by mistrzostwa Europy wróciły do stolicy Wielkopolski" - dodaje.
Negocjacje trwały niemal rok.

"To nie były łatwe rozmowy, ale zakończyły się pełnym sukcesem" - mówi Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego. "Niedawno Poznań odwiedził Eric Laurant z Europejskiej Federacji Związku Brydża. - Był zachwycony naszym miastem i przestrzeniami MTP. Jestem przekonany, że zorganizujemy mistrzostwa na najwyższym poziomie" - dodaje.

Mistrzostwa odbędą się latem 2025 roku. Wcześniej impreza w stolicy Wielkopolski odbywała się w 2011 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro