Reklama
Reklama

Wspólnota "Sant'Egidio Poznań" wraz z parafią "Łacina" zachęcają do udziału w zbiórce na rzecz uchodźców. "Oni są już w naszym kraju"

fot. Urszula Wolfram/Facebook
fot. Urszula Wolfram/Facebook

Wspólnota wraz z parafią pod wezwaniem Jezus przy ul. Czesława Niemena 5 organizują zbiórkę dla uchodźców.

Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne zwróciło się z prośbą o pomoc dla uchodźców. Poznańska wspólnota wraz z "Parafią Łacina" odpowiedziały na wezwanie.

Organizujemy zbiórkę żywności dla osób z ośrodków dla uchodźców w Warszawie i okolicach oraz Domu Uchodźców na Jazdowie prowadzonego przez Fundację Międzynarodowa Inicjatywa Humanitarna i Podlaskie Ochotnicze Pogotowie Humanitarne - informuje Wspólnota "Sant'Egidio Poznań".

Przebywające w tych miejscach osoby czekają na decyzje polskich sądów w sprawie rozpoczęcia procedur azylowych dla nich i ich rodzin albo też, jeśli tymi procedurami są już objęte, czekają na pozwolenie na pracę lub już próbują ją znaleźć, uczą się języka polskiego, szukają mieszkania, by móc rozpocząć normalne życie w Polsce.

Niestety, środki i możliwości tych organizacji są daleko niewystarczające, by sprostać ogromowi potrzeb. Nie chcemy i nie możemy być ślepi na tych, którzy są w potrzebie. A Ty? Możesz pomóc razem z nami - apeluje Wspólnota.

Organizacja zbiera przede wszystkim ryż, makaron, przyprawy, olej, sosy w słoikach, cukier oraz wszelką żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia.

Dary można przynosić do kaplicy parafii imienia Jezus w Poznaniu na Łacinie przy ul. Czesława Niemena 5, w tygodniu 20-26 maja przed lub po mszy o godzinie 18:30, w niedzielę przed lub po mszy.

Dary można również zostawiać w kaplicy Wspólnoty Sant'Egidio przy ul. Zielonej 2/18 w czwartki 16 i 23 maja w godzinach 18:30 do 19:30

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro