Reklama

Są najnowsze prognozy na lato w Polsce. Ma być ekstremalnie gorąco!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński

Gdzie konkretnie?

Choć od dawna wiadomo, że prognozy pogody na więcej niż kilka dni do przodu są mało wiarygodne, specjaliści od lat przygotowują eksperymentalne prognozy długoterminowe, na podstawie których można określić jak będzie wyglądać pogoda np. w konkretnej porze roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował taką prognozę na lato w Polsce. Przez trzy miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) mamy mieć do czynienia z okresowymi upałami, które będą się utrzymywać dłużej niż 4 dni. We wszystkie te miesiące temperatura ma przekroczyć normę.

Na ekstremalne temperatury trzeba się przygotować przede wszystkim na zachodzie Polski, gdzie już w czerwcu termometry mogą pokazywać nawet 36 stopni, ale w lipcu i sierpniu ma być podobnie. Z prognozy wynika, że od wysokich temperatur nie odpoczniemy też w nocy. Czekają nas noce tropikalne z temperaturami przekraczającymi 20 stopni.

Niestety, ekstremalnie wysokie temperatury to także duże ryzyko wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych jak gwałtowne burze, trąby powietrzne czy gradobicia. Już wiadomo, że bieżący rok będzie najcieplejszym w historii prowadzenia pomiarów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro