Reklama

Właściciel sklepu znieważa Ukraińców. Miał zapowiedzieć, że nie obsłuży ich, gdy przyjdą do niego na zakupy

fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook
fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych/Facebook

Chodzi o sklep "Żabka" w Czarnkowie (woj. wielkopolskie).

Poinformował o tym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i opublikował wizerunek oraz dane osobowe właściciela sklepu.

Podaje, że prowadzi sklep Żabka w Czarnkowie i właśnie do tego sklepu nie chce by przychodzili Ukraińcy. Wyzywa ich publicznie, stwierdza, że nie będą obsługiwani w jego sklepie, wręcz grozi obezwładnieniem - poinformował OMZRiK.

Jak się okazuje, mężczyzna ten, to były policjant, który chwali się znajomościami na posterunku w swojej miejscowości. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wysłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 257 kk i 119 kk.

  • Aktualizacja
    czwartek, 9.05.2024 r., godz. 12.59
    Aktualizacja
    czwartek, 9.05.2024 r., godz. 12.59
    Do tematu odniosło się Biuro Prasowe Żabki."Nie akceptujemy wypowiedzi o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. W Grupie Żabka jasno określamy nasze wartości, wśród nich otwartość, wspieranie różnorodności i szacunek dla każdego człowieka, dlatego natychmiast podjęliśmy kroki, by wyjaśnić tę sprawę. Właścicielka sklepu poinformowała, że doszło do włamania na konto w mediach społecznościowych, co zostało już zgłoszone odpowiednim służbom" - czytamy w przesłanym do nas komunikacie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro