Reklama

Gdzie na grilla lub ognisko w Poznaniu? Podajemy miejscówki

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Posiadanie ogródka w mieście nie jest oczywistością, ale można sobie poradzić bez niego.

Jedną z najpopularniejszych "miejscówek" na grilla w mieście są nadwarciańskie tereny. Co istotne, po grillu kluczowe jest, by jego pozostałości (szczególnie te gorące) wyrzucić do specjalnych koszty na popiół i żar. - Grillować można także na terenach zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - w określonych strefach na miejskich kąpieliskach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu - wyjaśniają urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ognisko można też zorganizować na terenach Zarządu Zieleni Miejskiej - na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach. Przed rozpaleniem ogniska taką chęć należy zgłosić pod adresem [email protected].

Ognisko można też zorganizować w lesie komunalnym. Wyznaczono do tego celu specjalne punkty. - Dwa znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim: przy leśniczówce oraz na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca znajdują się w laskach: Dębińskim przy punkcie gastronomicznym oraz Marcelińskim w okolicy leśniczówki. Aby rozpalić ognisko w tych lokalizacjach, należy skontaktować się z administratorami terenów pod numerami tel. 505 142 122 (Dębina), 518 796 513 (Marcelin). Na amatorów kiełbaski z ogniska czeka także wiata nad jeziorem Strzeszyńskim. Termin wystarczy uzgodnić pod numerem tel. 512 386 975 - dodają.

Przypominamy, że po grillu czy ognisku należy posprzątać zabierając ze sobą śmieci, które powstały przy okazji spędzania czasu na powietrzu. Za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi do 500 złotych mandatu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro