Reklama
Reklama

Feroma: będzie kolejna skarga

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

W Poznaniu nadal trwa walka o wybór nowego zarządcy mieszkaniami komunalnymi. Mimo, że zwycięzcą ogłoszonego w zeszłym roku przetargu zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Feroma nie zamierza się poddawać.

Przetarg na nowego zarządcę mieszkaniami komunalnymi został rozpisany w zeszłym roku. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy Feroma oraz MPGM. Ze względu na tańszą o 5 milionów złotych ofertę przetarg wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Z taką decyzją nie zgadza się firma, która do tej pory zarządzała lokalami w Poznaniu. Jak twierdzą przedstawiciele Feromy cena, zaproponowana przez MPGM jest zbyt niska by świadczyć usługę. W związku z tym w zeszłym tygodniu został złożony protest. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (zamawiający) miał 10 dni na ustosunkowanie się do protestu. Został on oddalony natomiast Feroma nie poddaje się.

Jak zapowiadają przedstawiciele Feromy w ciągu 10 dni zostanie złożona skarga do Krajowej Izby Odwoławczej. Natomiast, jeśli to nie przyniesie rezultatu firma może skierować sprawę do sądu.

Nie wiadomo ile potrwać może cała procedura, do tego czasu Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie może podpisać umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro