Reklama

Bimba z Półwiejskiej ma nowego właściciela

Cafe Bimba w 2017 roku dotała pod Stary Browar | fot. Łukasz Mozalewski / archiwum
Cafe Bimba w 2017 roku dotała pod Stary Browar | fot. Łukasz Mozalewski / archiwum

Teraz to poznaniaków zapytano, co powinno się znaleźć w menu.

Tramwajowa kawiarnia pod koniec sierpnia 2017 roku została przetransportowana z ulicy Zielonej na ulicę Półwiejską, w sąsiedztwo Starego Browaru. Jak wówczas informowano, to pewnego rodzaju powrót tramwajów na Półwiejską. Do 1970 roku ulicą kursowały najpierw tramwaje konne, a później elektryczne.

Od jakiegoś czasu miejsce to niszczało. Teraz pojawiły się nowe nadzieje. Bimba należeć będzie do właścicieli "Kociaka", o czym dziś poinformowano we wpisie na portalu społecznościowym.

"Ten tramwaj odrestaurował Pan Tomek - starszy Pan, miłośnik pojazdów szynowych, który przez wiele miesięcy własnymi rękoma remontował tę oryginalną, poznańską "Bimbę". Z powodu stanu zdrowia i wieku powierzył to miejsce najemcom... "- czytamy we wpisie.

"Czasem mamy szanse spełnić swoje marzenie. Z wyremontowanego tramwaju wyszedł piękny kwiat, który niepodlewany z każdym rokiem usychał. I tak było z marzeniem Pana Tomka. Nie miał już ani siły, ani zdrowia, aby patrzeć na wymarzony tramwaj, który z każdym dniem wpadał w ruinę. W ostatnich miesiącach w zabytkowym tramwaju obklejonym reklamami sprzedawany był kebab, zapiekanki i hot-dogi..."- dodają właściciele "Kociaka".

"To jest ogromne ryzyko, ale ten tramwaj należy już do nas. Obiecaliśmy Panu Tomkowi, że zrobimy wszystko, by czuł dumę (a nie smutek), gdy będzie przechodził Półwiejską. Będzie duży remont z pomocą merytoryczną MPK POZNAŃ- dziękuję Panie Prezesie za wsparcie!" - dodali.

O to, co serwowane będzie w "Kociakowej Bimbie" właściciele pytają w poście poznaniaków. "Doradź nam, co twoim zdaniem powinno być w menu Kociakowej Bimby? Ciasta, kawa i desery - jasne. Ale może coś innego? Może gorąca buła z pieczarkami jak kiedyś???" - napisano.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro