Reklama
Reklama

Ostatni Pchli Targ na poznańskim Franowie. W nową lokalizację dojedziemy autobusem

fot. Giełda Staroci Pchli Targ Poznań
fot. Giełda Staroci Pchli Targ Poznań

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, przy M1 na Franowie odbędzie się ostatni Pchli Targ w tej lokalizacji.

Giełda Staroci oraz Pchli Targ działają w tej lokalizacji od maja 2020 roku. Wcześniej wydarzenia odbywały się na terenie Starej Rzeźni. Nowa lokalizacja spotkała się ze sporym zadowoleniem sprzedających i kupujących. Na Franowo stosunkowo łatwo można się bowiem dostać choćby tramwajem.

W lutym organizatorzy cyklicznych spotkań poinformowali, że lokalizacja ponownie się zmieni. Od maja Pchli Targi i Giełda Staroci odbywać się będą na parkingu przy CH Auchan Komorniki. Niektórzy zaczęli chwalić nowe miejsce, ale w sieci pojawiło się też wiele głosów krytycznych - głównie związanych z problematycznym dojazdem.

Już wiadomo, że od 5 maja, a więc od pierwszej edycji wydarzenia w nowym miejscu, do CH Auchan Komorniki w każdą niedzielę kursować będzie autobus MPK. - Na pchli targ będzie można dojechać w godzinach od ok. 6:00 do 14:00 autobusami miejskiej linii numer 180 oraz czterech podmiejskich: 611, 702, 705 i 707 - podaje Zarząd Transportu Miejskiego. - Przypominamy, że dotychczas na przystanku Sycowska Centrum Handlowe autobusy zatrzymywały się wyłącznie w niedziele handlowe. Od 5 maja będzie tak w każdą niedzielę - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro