Reklama

W Poznaniu powstaje nowa hala sportowa

fot. PIM
fot. PIM

Jest budowana przy XX LO na Wichrowym Wzgórzu.

Inwestycja ruszyła w styczniu i jak zapewniają Poznańskie Inwestycje Miejskie, przebiega zgodnie z harmonogramem. - Powstały już fundamenty, zamontowano instalacje podposadzkowe w części socjalnej budynku i zakończono prace związane z izolacją pionową ścian. Trwa murowanie ścian parteru, betonowanie słupów i budowa kanalizacji deszczowej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes PIM.

Obiekt będzie się składać z dwóch kondygnacji. Pierwsza to sala gimnastyczna o wymiarach 20,76 x 32,12 m. Będzie ją można dzielić przy pomocy siatki na dwie mniejsze. Znajdą się tu także 4 szatnie z toaletami i prysznicami. Nie zabraknie zaplecza w postaci magazynów czy łazienki dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Także na tym poziomie powstanie łącznik, który połączy nową halę z budynkiem szkoły. - Na drugim piętrze przewidziano trybuny, które będą mogły pomieścić ponad 200 osób, a także ogólnodostępne toalety oraz pomieszczenie dla sędziów - podają PIM.

Przy hali zaplanowano powstanie nowych chodników, drogi dojazdowej przeciwpożarowej oraz 2 miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro