Reklama

Baza lotnicza z Krzesin zawiesza wejścia spotterskie do końca roku. Część fotografów nie stosowała się do wymogów wojska

fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego
fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego

Wyjątkiem będą zbliżające się pokazy SempAIR Optimi Show.

Swojej decyzji 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny poinformowała w mediach społecznościowych. - Jak pewnie większość społeczności spotterskiej zdążyła zauważyć, od pewnego czasu dzięki zgodzie Dowódcy 31. BLT i uprzejmości Oficera prasowego w 31. BLT została uruchomiona możliwość wejścia na teren lotniska i fotografowania z bliska naszych wspaniałych samolotów podczas postoju, kołowania czy startów i lądowań - wyjaśnia kapitan Paweł Krzeszkiewicz, rzecznik bazy.

- W ciągu ostatnich 6 miesięcy zorganizowane zostało kilka wejść mniejszych i większych (w tym dwa wejścia dla dużych grup kolejno ok. 50 osób w styczniu i ok. 30 osób w kwietniu). Warunki współpracy dla wszystkich uczestników takich spotkań zostały za każdym razem szczegółowo powiedziane i określone (nie muszę chyba tutaj po raz kolejny ich przytaczać). Jednym z nich jest bezpłatne udostępnianie "obrobionego" materiału foto i wideo przez każdego uczestnika spotkania na użytek 31. BLT w celach promocji bazy, Sił Powietrznych, a co za tym idzie całych Sił Zbrojnych RP. 31. BLT ze swojej strony wywiązała się z większości próśb i pytań stawianych przez Państwa jeśli chodzi o miejsce fotografowania, odległości itp. Środowisko spotterskie jednak jest na tyle zróżnicowane, że niestety nie wszyscy (i z żalem muszę stwierdzić, że jest to większość) nie potrafi się dostosować do warunków współpracy postawionych przez Oficera prasowego 31. BLT - dodaje.

Zapadła więc decyzja, która wielu miłośnikom fotografowania się nie spodobała. Do końca roku baza zawiesiła organizację wejść spotterskich dla wszystkich. Wyjątkiem będzie jedynie majowa impreza SempAIR Optimi Show, podczas której wyznaczona będzie strefa dla spotterów (już wiadomo, że spotterzy będą musieli mieć bilet wstępu na imprezę i będą musieli starać się o akredytację).

Do końca roku opracowany ma być zakres warunków, z jakimi uczestnik wejść spotterskich będzie musiał się zapoznać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro