Reklama

Była szefowa wielkopolskiego NFZ ma nową pracę. Została dyrektorką w poznańskim szpitalu

fot. WTK
fot. WTK

Agnieszka Pachciarz ze stanowiska szefowej NFZ w regionie zrezygnowała w lutym.

Pachciarz sama odeszła z pracy, choć wcześniej do funduszu wpłynął wniosek o jej odwołanie. Szefowa postanowiła nie czekać na przebieg całej procedury związanej z odwołaniem i sama zrezygnowała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, kobieta ma już nową pracę. Została pełniącą obowiązki dyrektora Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu. Stosowna informacja znajduje się już na stronie internetowej lecznicy. Dotychczasowy dyrektor, Paweł Daszkiewicz, przeszedł na emeryturę.

Agnieszka Pachciarz jest absolwentką poznańskiego UAM, a w czasach koalicji PO-PSL była między innymi podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Doszło jednak do sporu pomiędzy nią a ministrem zdrowia Bartoszem Arłukiewiczem, czego pokłosiem była utrata przez nią stanowiska. Później Pachciarz była m.in. zastępcą prezydenta Poznania. Ze stanowiska odeszła po aferze mailowej. W 2017 roku objęła funkcję szefowej WOW NFZ w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro