Reklama
Reklama

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Najpierw trzeba zmarznąć, ale na horyzoncie widać zmiany.

Jeszcze do 8.00 rano we wtorek w całej Wielkopolsce, podobnie jak w większości kraju, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. - Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2 C, przy gruncie do -4 C. Temperatura maksymalna w niedzielę i w poniedziałek około 6 C - podał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najbliższa noc rzeczywiście w Poznaniu przynieść może delikatny mróz, ale już we wtorek pojawi się sporo słońca, a temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 10 stopni. To dopiero pierwszy sygnał nadchodzących zmian, bo w środę znowu zrobi się zimniej i deszczowo. W czwartek także ma padać, a termometry pokażą maksymalnie 7 stopni.

Gdzie więc to ocieplenie? W piątek padać już nie będzie, a temperatura zacznie się rozkręcać. Na termometrach w mieście zobaczymy do 11 stopni. W sobotę zza chmur będzie wyglądać słońce, a temperatura wzrośnie już do 16 stopni. W niedzielę jeszcze cieplej - do 19 stopni w cieniu.

Od przyszłego poniedziałku w końcu będziemy się cieszyć z wartości przekraczających 20 stopni na termometrach. Zarówno poniedziałek, wtorek, jak i środa to nawet 25 stopni w cieniu. Wszystko wskazuje więc na to, że w majówkę zimno, z jakim obecnie się zmagamy, będzie już tylko wspomnieniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro